Cyfryzacja Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie

Utworzono dnia 15.11.2022

Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie zrealizował projekt pt. „Cyfryzacja Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie”. Zakupiono nowoczesny sprzęt cyfrowy (fotograficzny, video i nagłośnieniowy) wraz oprogramowaniem do realizacji nagrań telewizyjnych, multimedialnych i streamingów on-line, stworzono stronę internetową oraz wykonano instalacje pętli indukcyjnej.

Wśród zakupionych urządzeń są: aparaty cyfrowe z zestawem obiektywów, kamery GoPro, lampy oświetleniowe, programy do streamingu live i obróbki video, monitory studyjne, laptop, mikrofony cyfrowe, mikrofony do podcastów, słuchawki, tło grenscreen oraz programy do nagrywania dźwięków. W sali widowiskowej, sali sesyjnej i sekretariacie zainstalowano pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących. Zakupiono także jedną pętlę przenośną. Powstała nowa strona internetowa uwzględniająca potrzeby osób niepełnosprawnych zgodną ze standardem WCAG 2.1. 

Projekt ułatwi dostęp osób z niepełnosprawnościami do oferty kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie oraz umożliwi prowadzenie działalności lokalnej i animacji kulturalnej w sposób cyfrowy i on-line.

Zadanie otrzymało dofinansowanie w wysokości 102 500,00 z Narodowego Centrum Kultury w Warszawie z programu „Konwersja cyfrowa domów kultury”.